Par ko jādomā pirmkārt, ierīkojot sporta telpas?

Ik viens sportists, kurš jau pietiekoši ilgu laiku nodarbojas ar kādu sporta veidu, noteikti ir pabijis neskaitāmās sporta zālēs un ir spējīgs salīdzināt gan to iekārtojumu, gan arī dažādas citas nianses, ar ko tās viena no otras atšķiras.

Es runāju par to, ka katrā sporta zālē vai manēžā, kurā dotajā brīdī atrodaties, ir jājūtas ērti un komfortabli, pretējā gadījumā nav šaubu, ka treniņu process būs apgrūtināts un patiesībā jau no visa treniņa īsti nekādas jēgas nebūs bijis. To es saku no pieredzes, jo savas dzīves laikā esmu pabijis gan tādās vietās, kuru priekšā man gribētos noņemt arī cepuri, gan arī tādās, kur pat tāda doma nenāk prātā.

Protams, es saprotu, ka ne visiem šajā pasaulē ir vienlīdz daudz līdzekļu un iespējas, arī, lai padarītu sporta zāles vienlīdz labas un iegādātos inventāru, tomēr tik un tā uzskatu, ka zāles īpašniekam  un apsaimniekotājam vajadzētu darīt visu, lai savu telpu uzturētu pēc iespējas labākā stāvoklī, vis maz tā, lai būtiskākās kļūdas būtu novērstas.

Piemēram, viena no lietām, kas man nepatīk visvairāk, ir tekoši griezti, un esmu bijis arī tādās manēžās, kur visapkārt ir salikti spaiņi, pus pilni ar ūdeni, vai arī vienkārši uz zemes ir slapjas peļķes. Un tas, manuprāt, ir vienkārši nepiedodami.

Katrā ziņā, domāju, ka nav iespējams sasniegt labus rezultātus, ja sportistam netiek nodrošināti pietiekoši labi treniņa apstākļi. Pārāk auksts vai pārāk silts gaiss nenāk par labu sportista veselībai, gluži pretēji. Šādos apstākļos ir itin viegli saslimt un parasti tas notiek brīdi, kad to vismazāk vajag.

Katrs taču zina, ka brīdī, kad sportists ir ieguvis savu labāko sportisko formu, viņa imunitāte ir visvājākā, tieši tāpēc arī sportistiem jābūt īpaši piesardzīgiem, jo nevar būt nekas sliktāks par saslimšanu pirms nozīmīgākajām sacensībām. Pašam šādus faktorus nodrošināt ir visai sarežģīti, bieži vien pat neiespējami, tāpēc par to ir jārūpējas citiem, tiem, kas to spēj.

Un, protams, ļoti svarīgs ir ne tikai pats treniņu process, bet arī tas, kas notiek pēc treniņa. Proti, bieži vien sporta zālēs nav pieejams ūdens, kā rezultātā sportistam nākas savu treniņu pamest tādā izskatā, kāds dotajā brīdī tas ir.

Iespējams, vasarā tas vēl nav nekas traks, tomēr, ja ziemas laikā cilvēkam slapjam un sasvīdušam nākas iziet ārā, aukstumā, tad ir tikai loģiski, ka nekas labs no tā nav sagaidāms. Kvalitatīva santehnika un pat kvalitatīvs ūdens skaitītāju serviss ir tas, kas nodrošina ikvienam sportistam to, ka viņa veselība nevienā brīdī netiks apdraudēta.

Un patiesībā jau jebkuru sportisko panākumu pamatā ir cilvēka, sportista veselība. Jo veselāks un stiprāks cilvēks jutīsies, jo arī vairs nebūs šaubu par to, ka iespējams paveikt jebko. Treniņu process nekad nav viegls, tāpēc arī nepieciešams rūpēties par to, lai vienmēr tiktu izmantots viss spēks, kas vien iespējams, jo pretējā gadījumā brīdī, kad tas būs vissvarīgāk, proti, sacensībās, nāksies vilties.

Par sevi jārūpējas vienmēr- gan sezonā, gan starp sezonā, gan arī tad, kad ir atpūta. Veselību jānostāda pirmajā vietā un jādomā par to, kas būtu labākais, ko sev varētu sniegt, tai skaitā arī par pašsaprotamām lietām, kas patiesībā daudz ko var sniegt.